Recenze

Zkušenost s EMS

  • 07 října, 2019
  • Anon

Před rokem, 3 měsíci a 21 dny jsem se dostal k EMS tréninku. Ocení to každý, kdo sedí celý den na židli, s hlavou v počítači.

Pracuji jako manažer v jedné ze společností na Pankráci. Dokážu sedět u počítače 8 i 10 hodin. Práce je hodně. Držení termínů a vedení lidí vyžaduje velkou soustředěnost a efektivitu.

Nebyl to jeden moment, ale uvědomil jsem si, že sezení celý den je pro mě dost náročné. Postupně mě při sezení začaly bolet záda mezi lopatkami a občas i v křížové oblasti. Cítil jsem, že svaly slábnou, ochabují a potřebují protáhnout.

Začal jsem chodit cvičit do fitka a jednou do měsíce plavat v domnění, že se svaly v zádech uvolní. Bolest ale pořád neustupovala a cítil jsem, že se problém začíná dotýkat i mé efektivity a aktuální nálady. Termíny jsem začal dohánět na poslední chvíli, znervózněl jsem a častěji se dostal do stresu.

A pak se to stalo. Jako každý den přijdu do práce, uvařím si kafe a sednu ke stolu. Najednou mě začala bolet hlava. Myslel jsem, že je to jako vždy jen chvilková záležitost, ale bolest se střídavou intenzitou pokračovala celý týden.

Když jsem šel o týden později cvičit, bavil jsem se o svém problému s panem Leblem.

,,Pracujete u počítače v sedě?” vystřelil na mě otázku zkušený fitness trenér.
,,Pokud celý den sedíte, může bolest hlavy vycházet od krční páteře a její nepřirozené polohy.” Doporučil mi sérii cviků na záda, které by měly problém zlepšit.
,,Na hodinové cvičení 3x do týdne ale nemám čas pane Leble.”
,,Mmm, dneska jsme provna přivezli nový EMS přístroj.” usmál se pan Lebl
,,Pomáhá na bolest zad a za 20 minut jste hotový. Navíc, vzhledem k jeho intenzitě, stačí přijít jednou za týden a uvidíte, že do měsíce máte záda zase srovnaná.”
,,Ve studiu zdravého těla se na tuto problematiku specializujeme, přijďte se zítra podívat, je to, 200 metrů od V toweru.”

Říkal jsem si, že to za zkoušku stojí, přece jen mě to ovlivňuje i v práci, když pořád přepínám na to, že mě bolí záda. Rozhodl jsem se svůj problém vyřešit a studio jsem navštívil.

Pan Lebl mi podal speciální oblečení, připnul EMS a přístroj spustil.

,,Funguje tak, že vydává signály do svalů, aby se aktivovali, podobně jako při cvičení, jen s nastavitelnou intenzitou a na správný sval. Trénink je až 200x intenzivnější než klasické cvičení”

Bylo to příjemné. Pracovaly i ty svaly, o kterých jsem nevěděl, že mám. Několik dnů jsem se cítil jako po náročném cvičení. Absolvoval jsem i rehabilitační cvičení a po 6 pravidelných sezeních jsem cítil změnu.

V práci jsem začal být znovu efektivní. Dokonce jsem pátky stáhnul na 5 hodin práce a teď si můžu užívat s rodinou.

Co říká o EMS tréninku pan Lebl?

EMS trénink doporučuji všem, kdo mají sedavé zaměstnání a nemají čas pobíhat ve fitness centru, za 20 minut týdně se dokážete zbavit problémů zad z dlouhého sezení. kde si můžete trénink přijít vyzkoušet. S sebou nic nepotřebujete, čistě oblečení i osuška tu na vás čeká.