Recenze

Zkušenost po 2 měsíčním cvičení EMS

  • 08 října, 2019
  • Anon

Ne pro každou ženu je lehké najít si čas na cvičení v posilovně nebo v jiném sportovním zařízení. Prostě mezi prací, studiem nebo rodinou už nezbývá mnoho času procvičit ochablé partie, bolavá záda natož něco zhubnout či posílit....takže když mi kamarádka řekla, jestli znám cvičení EMS, podivila jsem se sama sobě, že o tom nemám ani páru...

Samozřejmě, že zázraky se nedějí(už nevěřím na žádné zázračné přístroje) a každý si musí to svoje odmakat sám..ale....toto cvičení má prý přeci jenom určité výhody: pouze 20min čistého času!!! 1-2x týdně plně postačí tak, aby jsem se cítila funkční a zpevněná a navíc spálila přebytečné tuky...

Princip EMS

EMS je elektrická myo stimulace svalů, která je bezpečná, efektivní, účinná a hlavně intenzivní. Díky až 50000 svalovým kontrakcím během 20minut se každopádně zrychlí metabolismus, tudíž dojde ke zrychlenému spalování tuků a cvičení může být až 200x intenzivnější než trénink v posilovně. Navíc během těchto 20 min procvičím až 90% partií.

Pokavaď máte ochablé zádové svaly ze sedavého zaměstnání je i toto vhodným řešením, jak posílit hluboký stabilizační svalový systém. Za 8 týdnů prý uvidím výsledky...

Úvodní hodina

Před úvodní hodinou jsem byla trochu nervozní a nedůvěřivá před touto další "novinkou" . Jaké to bude? Bude to bolet nebo bude to nepříjemné?

V příjemném privátním prostředí Studia zdravého těla: EMS Body.cz mne přivítal pan Lebl-trenér, kterým jsem byla posléze navliknuta do vesty s kalhotami a na ruce a nohy mi byly připojeny elektrody.(oblečení pod vestu mi bylo také zapůjčeno společně s ručníkem, takže jsem vůbec nic nepotřebovala sebou).

Po zapnutí jsem cítila slabé impulsy přicházející do každé partie těla, které byly zpočátku jako jehly a špendlíky a posléze, při zvýšení zátěže nastoupil zvláštní pocit, jako když by Vás někdo silně masíroval. Intenzitu jsem si na jednotlivé partie mohla sama volit podle pocitu a k tomu mi vypomáhal skvělý trenér, který nám předváděl postoje, figury a cviky, ve kterých se cvičí a zároveň jemně korigoval intenzitu cvičení dle mého požadavku.

Po nějaké době si mé svaly zvykly, zahřály se a sama jsem chtěla od pana trenéra přidat větší intenzitu. Musel mne brzdit..abych nedostala svalovou horečku.

Současně jsem cítila jak mi postupem času dochází síly a jak se začínám potit. Konec cvičení jsem uvítala...takovou intenzitu cvičení jsem do té doby nepoznala.

Po cvičení jsem cítila, jak mi hoří svaly a další dny jsem dostatečně cítila veškeré procvičované svalstvo.

Následující týdny

Druhý týden jsem zašla 2x na cvičení. Vždy min se 2 dny pauzy mezi cvičeními.Přidali jsme také pohybové cviky , které z efektivňují EMS cvičení, a ještě více podporují hubnutí.

Další týden jsme na konci každého cvičení přidali na posledních 5 min metabolický tréninkový program, který podobně jako intervalový trénink s vysokou intenzitou spaluje tuky i několik hodin po cvičení.

V dalších týdnech už jsem tak pokročila, že jsem byla schopna absolvovat i kardio trénink současně s EMS připojením. A když jsem někdy přišla unavená pan Lebl mi pustil relaxační program, kdy jsem jen ležela na podložce, poslouchala relaxační hudbu a cítila pravidelné lehké tepání na uvolnění svalů.

Musím říci, že jsem se na sebe po 2 měsících pravidelného cvičení konečne mohla podívat do zrcadla. Tělo bylo zpevněné, bolest v zádech odešla a hlavně jsem zhubla o cca 5,5 kg a cítím se nabitě.

Po 2 měsících trénování musím říct, že jsem na EMS cvičení závislá, a že toto cvičení zapadá zcela do mého nabitého programu a mohu ho každému, kdo je zdravý plně doporučit.